Do Indie jsme se vypravili poprvé v srpnu 2013 na návštěvu look&feel. Jednoduše řečeno, vypravili jsme se na návštěvu, jestli se nám bude v Indii líbit, jestli v ní dokážeme žít.

Srovnání ČR a Kazachstánu s v Indií je děsivé. První náraz na Indii lze srovnat s blogem Igora Chauna nebo filmem - The Best Exotic Marigold Hotel. Pokud jste ani jedno neviděli nebo nečetli, je potřeba Vám Indii důkladně přiblížit.

Indie je zemí s dynamicky rostoucím HDP. Asi každý ví, že je tu spousta call center a mnoho firem outsoursovalo IT do Indie. To je fakt. Každodenní realita každého zaskočí.

Po své první návštěvě Indie, jsem ji nazval extrémní zemí. Proč extrémní? Protože tu není nic v mezích normálností středoevropana. Je to všechno extrémní. Indie na Vás zaútočí:

  • extrémním hlukem,

  • pachy jsou tu extrémní, stejně tak jako vůně,

  • extrémní chudoba vs. extrémní bohatství,

  • extrémní špína vs. extrémní luxus,

  • extrémní chaos vs. extrémní pořádek v soukromých místech.

Zkuste si představit extrémní hluk aut v kombinaci se silnou jasmínovou vůní přebíjející pach moči v noci, kdy smog dával šanci vidět jen na několik desítek metrů. To je náš první dojem z Indie.

Myslíte si, že podmínky nic moc? Proč jsme se nakonec rozhodli do Indie přestěhovat? To je ale už jiný příběh.

Pochopili jsme, že pod nehostinnou vrstvou na povrchu je Indie velmi zajímavá země. Je to pochopení přístupu k životu. Tuto zemi je ovšem potřeba objevit. A o tom zase příště.

Indie - snad nejrozmanitější země světa!

Víte, že ...

...  Indie je druhou nejlidnatější zemí světa a sedmou zemí světa na žebříčku podle rozlohy? V Indii žije více než 1,2 miliardy obyvatel. Rozloha Indie činí více než 3,2 mil km2.

... Indie nemá jednotný národní jazyk? Oficiálními jazyky Indie jsou hindština a angličtina. Hindsky nerozumí velká část obyvatelstva. Angličtina je nejvíce rozšířená, ale nemluví jí nižší vrstvy obyvatelstva.

... Indie má 22 regionálních jazyků, které se používají? Jazyková diversita Indie je obrovská.

... Indie je parlamentní demokracií? Sama ráda používá frázi, že je největší demokracíí na světě.

... Indie získala nezávislost na Velké Británii 15. srpna 1947?

... časové pásmo Indie je +5:30? Rozdíl vůči ČR je v létě +3:30 a v zimě +4:30 hodin.

... hlavní město Indie je Dillí? Nejlidnatějším městem je ovšem Mumbai.