Ačkoliv se stále na Čimbulak dá dostat i autem, vyrazili jsme opět lanovkou. Slunce svítilo a my pozorovali, jak je vše připraveno.

Co se nestihlo dostavět a dotáhnout do konce, to se překrylo obrovskými plachtami se znaky Aziády. Bylo až k neuvěření, kolik barsů (sněžných leopardů - maskotů her) se na vás dívalo z tohoto důvodu po celé Almaty :-) To platilo i o spodní stanici lanovky z Medea.

Stadion na Medeu ovšem zářil připraveností, blýskal se led a tribuny hrály všemi barvami Aziády.

I na Čimbulaku se činili. Vyrostla nová restaurace a kavárna pro hosty a lyžaře, vznikla místa pro odložení věcí, když lyžujete a hezká stanice lanovky.

Pro VIP hosty alpského lyžování byly vybudovány tribuny.

Místní hotel byl také zrekonstruován. Alespoň zvenku to tak vypadalo.

Sjezdovky se nakonec podařilo stihnout dodělat. Několik posledních dnů před Aziádou se silně zasněžovalo, počasí přálo a tak vypadal svah jako z Olympiády.

Při naší návštěvě jsme zastihli reprezentanty Íránu při tréninku. Každý si sjel několik svých sjezdů a připravoval na soutěž.

Zodpovědný přístup k tréninku se Íráncům vyplatil. Jejich závodník Mohammad Kiyadarbandsari získal v super G bronzovou medaili.

Činily se i ženy. Trénovalo tu jihokorejské družstvo.

Soustředění před cílovou rovinkou. Obvykle rozhodují setiny sekundy o umístění, na Aziádě není taková konkurence. Zde rozhodovaly desetiny sekund.

 Горнолыжный спорт на Шимбулаке!

Víte, že ...

... v alpském lyžování se na Aziádě soutěžilo ve sjezdu (скоростной спуск), super G (слалом супер-гигант) a superkombinaci (суперкомбинация)?

... na Čimbulaku to díky aziádě začalo vypadat jako v opravdovém evropském alpském středisku? Chybějící zázemí bylo dobudováno nebo rekonstruováno.

... přesto některá opatření pořadatelů a provozovatelů nám připadala nesmyslná? Příkladem může být kontrola jízdenek při výstupu na horní stanici lanovky. Na spodní, při nástupu jsme kontrolu chápali, ale proč kontrolovat i při výstupu? Copak může někdo přistoupit? :-)